گروه حرفه ای دارت جاویدان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احمد جراح زاده
 • منصور محجلین 

به جرات می توان گفت که در حال حاضر در بهترین دوران دارتی خود قرار دارد. منصور بسیار با انگیزه تمرین کرده و خود را برای بازیهای جهانی ترکیه هر روز آماده و آماده تر میکند. او توانسته است با کسب 29 امتیاز بالاترین عملکرد را در لیگ داشته باشد. او باید متوجه باشد که الان در دارت ایران یک هدف است و همچنین یک معیار برای سنجش دیگر دارت بازان ایران است، همه بسیار با انگیزه جلوی او ظاهر شده و سطح بازی خود را با او می سنجند. بنابراین همیشه فشار مضاعفی برروی اوست. پس باید بداند که در این میدان پر رقابت، شکست هم به سراغ او می آید و آن موقع است که باید شرایط روحی و روانی خود را مدیریت کند و دچار فروپاشی ذهنی نگردد. منصور در دور برگشت کار بسیار سختی برای حفظ جایگاه خود دارد و ممکن است با یک شکست در سراشیبی سقوط قرار بگیرد اگر که نتواند در آن موقعیت شرایط را کنترل کرده و روی بازی های دیگرش تاثیر منفی نگذارد.


 • حسین اعرابی 

حسین را به جرات میتوان با ثبات ترین دارت باز ایران نامید. کسی که با تمرینات زیاد و انگیزه بالا در تمام مسابقات ظاهر میشود. همواره بدنبال شناخت ضعف ها و نقاط قوت خود است و با پرس و جو و راهنمایی گرفتن از هر جا و هر منبعی خود را بروز نگه داشته است. حسین در هفته اول و سوم لیگ بسیار عالی کار کرده و امتیاز گیری حداکثری داشته است اما در هفته دوم کمی متزلزل حاضر شده و 4 امتیاز حیاتی از دست داد. دومین بازیکن ملی پوش گروه جاویدان نیز همیشه یک هدف برای دیگران بوده است و بازی های پر فشاری را تجربه کرد. حسین بنظر میرسد با دردی در دست مواجه شده است و بر بازی های او تاثیر گذاشته است که امیدوارم هرچه زودتر بهبود پیدا کند. مطمئنا قهرمان 2 دوره لیگ برتر کشور بهیچوجه راضی به مقام دوم نمیباشد و بنظر میرسد با یک اعرابی آماده در دور برگشت ملاقات خواهیم کرد. 

 • شاهین حسینی 

شاهین در هفته اول بازی پایاپایی را به حریف سنتی خود منصور محجلین واگذار کرد که زیاد جای تعجب ندارد. اما او در هفته دوم که بازی های سختی داشت یک بازی یکطرفه را به بازیکن سخت کوش بندری واگذار کرد و به سختی بازی از دست داده با شایق را به تساوی کشاند. از دست دادن 5 امتیاز برای قهرمان 2 دوره لیگ جاویدان زنگ خطری جدی برای اوست و باید بداند که امسال کیفیت بازیکنان لیگ بسیار متفاوت با دو دوره قبل است. بنابراین باید سعی کند تا کیفیتی همچون هفته سوم را در دور برگشت لیگ داشته باشد. شاهین بنظر میرسد باید بر روی قوای بدنی خود بیشتر کار کند. زیرا جوانان سرحال و قبراق لیگ بسیار پر انرژی هستند و انگیزه بالایی برای شکست او دارند. شاهین باید سعی کند تا جایگاه سوم خود را در دور برگشت حفظ کند تا از رویارویی با نفرات آماده تیم ملی در مرحله اول play off دور بماند. 

 • داریوش خورشیدی 

شاید کسی انتظار نداشت داریوش را در پایان دور رفت در رتبه چهارم ببیند. زیرا داریوش  وقتی خوب است خیلی خوب بازی کرده و نتیجه میگیرد اما در روزی که خوب نیست از حد یک بازیکن متوسط هم پایین تر می آید. داریوش در هفته اول به منصور باخت و با ایوب مساوی کرد. اما در هفته دوم عالی بود و توانست با کسب تمام امتیازات تا رده سوم جدول بالا آید. اما مجددا در هفته سوم 2 بازی ضعیف روبروی شاهین و اعرابی داشت و 3 بازی عالی که بردن رحیم و شایق کار بزرگی بود. داریوش باید قدر جسارت و میل برتری جویی را که در ذات خود دارد بداند و تمرکز خود را روی نقاط ضعف استایل و بهم ریختگی ذهنی در پاره ای از بازی هایش بگذارد. او بازیکنی است که در یک روز خوب میتواند در ایران بیرقیب باشد. داریوش برای دور برگشت کار بسیار سختی دارد. حفظ این جایگاه برای او بیشترین اهمیت را دارد. نفرات بالایی به سادگی جایگاه خود را از دست نداده و پایینی های پر قدرت نیز مترصد مشاهده لغزشی کوچک هستند تا جای اورا بگیرند. داریوش باید یک شرایط متعادل در بازی هایش ایجاد کند. او نباید یا خیلی خوب باشد و یا خیلی بد. بلکه در روزهای بدش باید بتواند حداقل کیفیتی متوسط را در بازی هایش ارائه دهد. 

 • مازیار ایرجی 

کمتر کسی بود که بتواند حدس بزند مازیار در 2 هفته اول لیگ جاویدان چنین کیفیتی را ارائه کند و همپای منصور حداکثر امتیازات را کسب کند. اوج بازی های مازیار در هفته دوم بود. آنجا که مختار و شاهین را شکست داد و با شایق مساوی کرد. اما مازیار به یکباره در هفته سوم که بازی های سختی داشت نتوانست فشار بازی ها را مدیریت کند و 3 شکست بد روبروی حریفان اصلی خود داشت. او تنها توانست رحیم هاشمی نا آماده را ببرد مازیار باید یاد بگیرد که چگونه با شکست هایش کنار بیاید و دچار تزلزل و نا امیدی نشود. او باید بداند که در هر هفته ممکن است در مقابل یک بازیکن آماده شکست بخورد و این شکست نباید روی بازی های بعدی او آنچنان تاثیری داشته باشد که شکست های دیگری بر او تحمیل شود. از خصوصیات خوب او جنگنده گی و میل زیاد به پیروزی است اما خصوصیت بدی که دارد، اضطراب و ترس زیاد از شکست در بعضی از بازی ها و روبروی حریفان سخت و نامی است. او باید فکری برای غلبه بر هیجان و ترس خود از باخت بکند و هرچه زودتر این ضعف را برطرف کند. مطمئنا اگر نتواند شکست های احتمالی را مدیریت کند در دور برگشت که رقابت ها پرفشار تر میشود و حریفان بر روی او حساب ویژه ای باز کرده اند، بیم آن میرود که به رده های پایینی سقوط کرده و با روحیه متزلزلی وارد مرحله play off شود.

 • علیرضا شایق 

بازیکن خوب یزدی و منتخب اردوی تیم ملی در دور رفت لیگ صاحب 4 تساوی و 3 شکست شد. این برای شایق که از فرم و آرامش ذهنی خوبی برخوردار است نتیجه مطلوبی نیست. شایق تقریبا هیچکدام از حریفان اصلی خود را نبرده است یا مساوی کرده و یا باخته است. شایق نشان داده است که میتواند هر حریفی را در ایران ببرد. ضعف عمده و همیشگی او اینست که یکمرتبه دچار افت میشود. بازی هایی از او دیده ام که بسیار پرقدرت شروع میکند و در حالی که همه انتظار دارند این بازی را ببرد اما یک باره آنچنان دچار ضعف میشود که اگر شانس بیاورد آن بازی را مساوی خواهد کرد. این ضعف بزرگی است که شایق پر تجربه باید هرچه زودتر آنرا برطرف کند. انتظار میرود شایق در دور برگشت بسیار با انگیزه و پرقدرت ظاهر شود. او برای ارتقای جایگاه خود و فرار از رده های میانی جدول بسیار جدی است و حریفان او باید حساب ویژه ای روی بازیهای با او باز کنند. 

 • رحیم هاشمی شیرازی 

این جایگاه و ثبت 3 تساوی و 4 شکست را در کارنامه نایب قهرمان دوره قبل، بازیکن ذخیره تیم ملی و بازیکن سخت کوش سال گذشته ایران کسی باور ندارد. بنظر میرسد رحیم بعد از اردوی تیم ملی و پنجم شدن در رقابتی میلی متری باعث کم شدن انگیزه های او و ضعیف شدن روحیه جنگنده اش شده است. البته یک عمل جراحی نیز داشته که مزید بر علت شده است. رحیم بازیکنی است که نقاط ضعف و قوت خود را میشناسد و زمان مناسبی که تا شروع دور برگشت وجود دارد فرصت خوبی است تا او به روزهای خوب خود برگردد. بازیهای دور برگشت با حضور یک رحیم آماده و جنگنده بسیار دیدنی و جذاب خواهد بود. از همین حالا میتوان دید که چه بازیهای سختی در انتظار حریفان او خواهد بود. 

 • مختار بهشتی زاده 

بازیکن قوی، خنده رو و شوخ طبع یزدی هفته های اول و دوم لیگ را بسیار ضعیف و دور از انتظار شروع کرد. او نفر ششم لیگ برتر سال گذشته ایران است و کسب چنین نتایجی درخور نام و اعتبار او نبوده است. اما مختار به موقع و از بازی های رنکینگ یاسوج دوباره خود را پیدا کرده و آن کیفیت و بازی هایی را که همه از او انتظار دارند از خود نشان داد. او تمام بازیهای هفته سوم خود را برد و توانست فاصله خود را با نفرات بالایی کمتر کند. بنظر میرسد او قصد دارد با حفظ آمادگی خود و ارتقای آن در دور برگشت یخه همه حریفان خود را بسختی بگیرد و ثابت کند که باید برای او نیز حساب ویژه ای باز کرد.  

 • حمید رضا فرهادی نیا 

بر هیچکس پنهان نیست که حمید فرهادی از چه کیفیت خوبی برخوردار است. او بازیکنی است که در اسکور گیری بسیار عالی عمل میکند اما متاسفانه پایان بازیهای خوبی ندارد. ضعف عمده حمید مشکلات فرم او و دبل زدن است. البته حمید مدتی است که برای دستش مشکلی ایجاد شده است که در هفته سوم نشان داد این مشکل در حال برطرف شدن است. او درگیری های ذهنی نیز داشته است که باید سعی کند برای دور برگشت تمام آنها را برطرف کرده و دوباره همانی شود که باید باشد. حمید باید روحیه جنگنده گی را در خود تقویت کند و بیشتر از همیشه برروی پایان بازیهایش و دبل زدن فکر کرده و تمرین کند. حیف است بازیکنی که اینقدر خوب امتیازات بالا کسب میکند نتواند به موقع و با زدن یک دبل خوب بازیهایش را با پیروزی به پایان برساند. بازی کردن با یک حمید آماده بسیار دلچسب و هیجان انگیز است و اگر به بازیهای Play off نرسد، جای خالی او واقعا حس خواهد شد. 

 • صالح دهقان 

نمیدانم در این چند سال اخیر چه بر سر این بازیکن توانا و خوب یزدی آمده است که دیگر نتوانسته است آن صالحی باشد که ما میشناختیم. بازیکن عالی مسابقات شایسته و کسی که استاد غفوری را در اوج آمادگی شکست داد، حالا تبدیل به یک بازیکن متوسط و تقریبا ضعیف شده است. شاید لازم باشد صالح وقتی کافی و عزمی جدی برای اصلاح فرم و استایل خود بگذارد و دوباره همان ذهنیت بازیکن برنده را پیدا کند. او اگر کمی به خود زحمت بدهد و از برنامه تمرینی منظمی بهره مند شود مطمئن هستم تبدیل به کابوسی برای حریفان خود در ایران خواهد شد. فرصت برای بازسازی صالح تا شروع دور برگشت لیگ وجود دارد و امیدوارم هرچه زودتر همان صالح 5 سال پیش و حتی بهتر شوی. 

 • ایوب سلامی 

ایوب بازیکنی است که از صفات شخصی و ذاتی بسیار ارزنده ای برخوردار است. او بواسطه اینکه یک شطرنج باز خوب است و در حرفه اش هم یک مدیر کوشا و اهل مطالعه است دارای شخصیتی است که تمام فاکتور های لازم برای تبدیل شدن به یک بازیکن طراز اول در سطح ایران را دارد. اما او باید برای رسیدن به این سطح بر روی تمرین های موثر و برنامه ریزی شده، بیشتر تمرکز کند. او باید علاوه بر تمرینات ریتم پرتاب هایش را کمی سریعتر و منسجم تر کند. ایوب در هفته اول بسیار بد نتیجه گرفت و در هفته دوم بسیار عالی اما مجددا در هفته سوم با وجود ارائه بازیهای خوب در مقابل حریفان نامی و قدرتمند امتیازات خوبی کسب نکرد و جایگاه هشتم خود را با اختلاف زیاد از دست داد. بنظر میرسد او در هفته سوم از مشکل بی خوابی و خستگی مفرط و عدم تمرکز رنج میبرد. کیفیت کار ایوب را بدرستی نمیتوان در دور رفت ارزیابی کرد زیرا از شرایط آرمانی و پایداری برخوردار نبود. امیدوارم او بتواند در دور برگشت با برطرف کردن ضعف های خود و ایجاد شرایطی پایدار، روزهای خوبی در پیش داشته باشد و بازی های خوبش را به همه نشان دهد. 

 • عبدالرسول زارع 

رسول، بازیکن خوش اخلاق و محجوب دارت شیراز که هیچگاه ندیدم از علاقه اش به دارت کم شود؛ سال هاست که در یک سطح بازی میکند، نه بهتر میشود و نه ضعیف تر. بنظر میرسد رسول با تمام تلاشی که دارد و تمریناتی که میکند از یک برنامه تمرینی منسجم و سطح بالایی بهره مند نمیباشد. رسول نقاط ضعفی در نوع پرتاب خود دارد که باید آنها را برطرف کند. از دیگر نقاط ضعف او نداشتن روحیه برد و جنگنده گی است. رسول در طول یک لگ هیچگاه پرتاب های یکنواختی ندارد. گاهی با 140 امتیاز شروع میکند اما در ادامه چندین بار بیشتر از 45 امتیاز نمیگیرد. او باید تمرین کند و یاد بگیرد که چگونه میشود یک ریتم مناسب در جمع آوری امتیاز داشته باشد. رسول قابلیت تبدیل شدن به یک بازیکن طراز اول را دارد، درصورتیکه بتواند توانایی های خود را تقویت کند و نقاط ضعفش را با برخورداری از یک سری تمرینات استاندارد و منظم برطرف کند. امیدوارم رسولی دیگر در دور برگشت لیگ را شاهد باشیم. کسب 3 برد و 11 شکست اصلا برازنده بازیکن خوب شهرک های صنعتی فارس نیست. 

 • کنعان تیموری منش 

بازیکن نکته سنج و با سلیقه دارت شیراز، بنظر میرسد که یواش یواش در حال پیدا کردن مسیر درست بازیهای خود شده است. کنعان اگر بتواند با انگیزه و برنامه ریزی شده تمرین کند و بر ضعف های اندک استایل خود فائق شود، مطمئنا راه درازی در کسب پیروزی های متعدد در بازیهای خود ندارد و میتواند جایگاهی مناسب در جدول لیگ داشته باشد. کنعان علاوه بر نکات بالا باید با روحیه ای محکم تر و میل به پیروزی در بازیهای خود ظاهر شود و از پیش خود را بازنده نداند حتی روبروی بهترین بازیکنان ایران. 

 • مجید نیکوکلاه 

مجید جفت جدانشدنی رسول همانند رفیق خود است و همان ضعف ها و قوت های رسول را دارد. البته مجید بیشتر از رسول باید برروی استایل و فرم پرتاب هایش کار کند. نوع پرتاب های مجید بسیار خاص است و فکر نکنم کسی در ایران بتواند مانند او در پرتاب هایش به دارت ها، کات بدهد. مجید باید این ضعف بزرگ خود را با تغییر فرم پرتاب و استایل هرچه زودتر برطرف کند. مطمئنا مجید میتواند یک بازیکن عالی شود. او با داشتن یک حریف تمرینی خوب مانند پسرش در خانه و یک رفیق و یار همیشگی چون رسول خیلی سریع میتواند خود را در دارت ایران بالا بکشد. تنها کمی همت و تمرکز در تمرینات نیاز دارد. 

 • جعفر دمیزاده 

جعفر مهربان و دوست داشتنی دارای یکسری ضعف هایست که همه آنها در مقابل شور و شوق و عشقی که به دارت دارد بسیار ناچیز میباشد. بزرگترین نقطه ضعف جعفر خان ضعف بدنی و مشکلات جسمانی اوست. که باید خیلی زود آنرا برطرف کند زیرا با وجود آنها نمیتواند بر بازی های خود تمرکز داشته باشد. دومین ضعف عمده جعفر نوع پرتاب های اوست. او با سبکی خاص پرتاب کرده و در پرتاب های خود بسیار عجول و شتابزده است و از ریتم خوبی برخوردار نیست. جعفر باید وقت مناسبی برای ایجاد تغییرات در نوع پرتاب های خود بگذارد و درپی آن تمرینات تخصصی برای اسکور گیری و دبل زدن با یک برنامه ریزی مناسب تدارک ببیند. جعفر آنقدر که برای بازی کردن وقت میگذارد و عطش دارد بنظر میرسد برای تمرین و اصلاح ضعف ها و مشکلات خود وقتی نمیگذارد. امیدوارم با برطرف کردن این موارد بازی های بهتری از جعفر عزیز ببینیم. 

 • مسعود طیبی 

مسعود را همه به این خصوصیات میشناسند. انسانی مهربان و دلسوز و مسئولیت پذیر. اما متاسفانه او شناخت خوبی از خودش در بازی دارت ندارد. توانائی هایش و ضعف هایش را نمیشناسد. آن جدیت و مسئولیت پذیری که در کار دارد در تمرینات و بازیهای خود ندارد. مسعود نیاز دارد که شخصیت محکمی که در کار و مناسبت های اجتماعی دارد را در دارت نیز بروز دهد. حس رقابت و پیروزی طلبی را در خود تقویت کند. برای تک تک پرتاب هایش چه در هنگام اسکور گیری و چه هنگام دبل زدن احساس مسئولیت کند. مدیریت خوبش را در بازی هایش نیز بکار بندد و از همه مهمتر خود را از پیش باخته نداند. دوست دارم در دور برگشت لیگ مسعودی را ببینیم که دارت بازی کردنش مانند نوع فعالیت های اجتماعی و کسب و کارش هست. با همان روحیه جنگنده و همان مسئولیت پذیری. 

تحلیل از : شاهین حسینی

                                       موفق و پیروز باشید 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic